skip to Main Content
678-553-6030 Mon - Fri : 6:00 a.m. to 10:00 p.m., Sat : 9:00 a.m. to 5:00 p.m. Follow us :
February 2018
Previous MonthNext Month
Sun SundayMon MondayTue TuesdayWed WednesdayThu ThursdayFri FridaySat Saturday
 1
6:30 am
Wake up and Train "Boot Camp"
8:00 am
I-Robotics
Water Boot Camp
9:15 am
Butts and Gutts
10:00 am
Crocheting
Flora Design
10:30 am
Couch / Chair Fitness
Water Fitness
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
7:30 pm
Ballroom Dancing
2
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
10:00 am
Wire Jewelry Class
10:45 am
Land Fitness Blast "Round 2"
5:00 pm
Youth Swiming Lessons
3
9:00 am
Fitness Boot Camp
Youth Swimming Lessons
4
5
6:30 am
Fitness Conditioning (Gym)
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
5:00 pm
Adult Swimming
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
6
6:30 am
Fitness Boot Camp
8:00 am
Zumba
9:15 am
Aqua Aerobics
Total Body Conditioning
10:00 am
Creation with Leather
10:30 am
Water Fitness
12:30 pm
Senior Strength Training
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
6:30 pm
Boot Camp
7
8:00 am
Advance Swim Technique
8:15 am
Yoga
9:00 am
Crocheting
9:30 am
Gliding Class
Water Fitness
11:00 am
Greeting Cards
12:00 pm
Afternoon Bible Study
2:00 pm
Beginner's Line Dancing
5:00 pm
Aqua Aerobics
Zumba
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
8
6:30 am
Wake up and Train "Boot Camp"
8:00 am
I-Robotics
Water Boot Camp
9:15 am
Butts and Gutts
10:00 am
Crocheting
Flora Design
10:30 am
Couch / Chair Fitness
Water Fitness
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
7:30 pm
Ballroom Dancing
9
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
10:00 am
Wire Jewelry Class
10:45 am
Land Fitness Blast "Round 2"
5:00 pm
Youth Swiming Lessons
10
9:00 am
Fitness Boot Camp
Youth Swimming Lessons
11
12
6:30 am
Fitness Conditioning (Gym)
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
5:00 pm
Adult Swimming
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
13
6:30 am
Fitness Boot Camp
8:00 am
Zumba
9:15 am
Aqua Aerobics
Total Body Conditioning
10:00 am
Creation with Leather
10:30 am
Water Fitness
12:30 pm
Senior Strength Training
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
6:30 pm
Boot Camp
14
Ash Wednesday
St. Valentine's Day
8:00 am
Advance Swim Technique
8:15 am
Yoga
9:00 am
Crocheting
9:30 am
Gliding Class
Water Fitness
11:00 am
Greeting Cards
12:00 pm
Afternoon Bible Study
2:00 pm
Beginner's Line Dancing
5:00 pm
Aqua Aerobics
Zumba
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
15
6:30 am
Wake up and Train "Boot Camp"
8:00 am
I-Robotics
Water Boot Camp
9:15 am
Butts and Gutts
10:00 am
Crocheting
Flora Design
10:30 am
Couch / Chair Fitness
Water Fitness
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
7:30 pm
Ballroom Dancing
16
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
10:00 am
Wire Jewelry Class
10:45 am
Land Fitness Blast "Round 2"
5:00 pm
Youth Swiming Lessons
17
9:00 am
Fitness Boot Camp
Youth Swimming Lessons
18
19
6:30 am
Fitness Conditioning (Gym)
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
5:00 pm
Adult Swimming
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
20
6:30 am
Fitness Boot Camp
8:00 am
Zumba
9:15 am
Aqua Aerobics
Total Body Conditioning
10:00 am
Creation with Leather
10:30 am
Water Fitness
12:30 pm
Senior Strength Training
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
6:30 pm
Boot Camp
21
8:00 am
Advance Swim Technique
8:15 am
Yoga
9:00 am
Crocheting
9:30 am
Gliding Class
Water Fitness
11:00 am
Greeting Cards
12:00 pm
Afternoon Bible Study
2:00 pm
Beginner's Line Dancing
5:00 pm
Aqua Aerobics
Zumba
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
22
6:30 am
Wake up and Train "Boot Camp"
8:00 am
I-Robotics
Water Boot Camp
9:15 am
Butts and Gutts
10:00 am
Crocheting
Flora Design
10:30 am
Couch / Chair Fitness
Water Fitness
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
7:30 pm
Ballroom Dancing
23
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
10:00 am
Wire Jewelry Class
10:45 am
Land Fitness Blast "Round 2"
5:00 pm
Youth Swiming Lessons
24
9:00 am
Fitness Boot Camp
Youth Swimming Lessons
25
26
6:30 am
Fitness Conditioning (Gym)
8:00 am
Adult Swimming Lessons
8:15 am
Yoga
9:30 am
Line Dancing
Water Fitness
5:00 pm
Adult Swimming
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
27
6:30 am
Fitness Boot Camp
8:00 am
Zumba
9:15 am
Aqua Aerobics
Total Body Conditioning
10:00 am
Creation with Leather
10:30 am
Water Fitness
12:30 pm
Senior Strength Training
2:00 pm
Water Volleyball Team Practice
4:45 pm
Taekwondo
5:00 pm
Aqua Aerobics
6:30 pm
Boot Camp
28
8:00 am
Advance Swim Technique
8:15 am
Yoga
9:00 am
Crocheting
9:30 am
Gliding Class
Water Fitness
11:00 am
Greeting Cards
12:00 pm
Afternoon Bible Study
2:00 pm
Beginner's Line Dancing
5:00 pm
Aqua Aerobics
Zumba
6:30 pm
Body Transformation - Circuit Training
 
Back To Top